Grad.bg»Форум»Грижа за животните»Грижата за Мини пинчер

Грижата за Мини пинчер

  • 05.05.12 10:52#1EleonoraEleonoraНовакРегистрация: 03.05.12Град: -Отговори: -Грижата за Мини пинчерЗдравейте! Реших да направя тема за мини пинчерите за да добия някаква идея за отглеждането им и ако някой може да ми каже от къде мога да закупя кученцето?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 29.05.12 03:00#2даниданиНовакРегистрация: 29.05.12Град: -Отговори: 1от: Грижата за Мини пинчерЗдравейте!
    Аз имам мини пинчер от 5г и половина и нямам думи да ви опиша каква радост ни носи,дори за 5 мин.да излезеш навън,после така ти се радва сякъш те е нямало с години.Най-важно е в началото да го научиш на хигиенни навици.За целта използвах еднократни чаршафи(продават се в аптеките),режех ги на парчета и ги постявях на избрано от мен място.След всяко хранене я поставяхме на чаршафа,за да си свърши работата.Тъй като я взехме на 45 дни тя почти спеше и като се събудеше пак я поставяхме.В първите дни доста често на 30 мин или час.Като поотрасна и започна да се сеща преместих постелката в банята и тя започна да си я търси и ходеше там да пика.След като порсна още малко започнах да я извеждам навън и свикна още на пърия втория ден.Това е най-важното,иначе като пораснат и не се научат-после няма научаване.Иначе са изключително умни.Веднъж да им напрвиш забележка за нещо го запомнят и после не повтарят белята.Разбират като хората,лесно се отглеждат,много игриви и весели,обичат разходките.Ние я водим навсякъде с нас.Ако някой се разболее усеща и лежи до него.Не изискват почти никакви грижи.Целогодишно им е студено,а зимата е ужас Моят обича плодове и зеленчици,пилешко-яде мн малко
    нямам думи,толкова са умни и възприемчиви,че чак ме учудват.Дано съм помогнала,ако има друго..
    ОтговорОтговор с цитат
  • 19.06.12 11:44#3zlatkazlatkaНовакРегистрация: 06.08.11Град: -Отговори: 4от: Грижата за Мини пинчеримаме пинчери лесно се гледат и са много любвеобилниОтговорОтговор с цитат
  • 13.11.13 06:13#4Pavel PetkovPavel PetkovНовакРегистрация: 13.11.13Град: АбланицаОтговори: 1от: Грижата за Мини пинчерМоето кученце е на 2 месеца, взех го като беше на 1м., но не иска да ме слуша и да се научи да ходи кадето трябва. Мъчих се да го уча навън изкарвах го постоянно, най-вече след хранене, но продължаваше да си прави бели и вътре взех му кучешки подлоги и като направеше беля го носех до там, натривах му муцунката вътре и го слагах на подлогата но още няма ефект и незнам какво да правя, ако може да ми дадете някой съвет много ще съм благодарен!! ОтговорОтговор с цитат
  • 28.07.14 06:58#5ДесиДесиНовакРегистрация: 28.07.14Град: ВрацаОтговори: 1от: Грижата за Мини пинчерНачи моя пинчер е от olz.bg ОтговорОтговор с цитат