Доилни Агрегати за Крави

Прегледайте актуални оферти за Доилни Агрегати за Крави в Град.бг.
6 Обяви за Доилни Агрегати за Крави
  • най-нови
  • най-популярни
  • най-евтини
  • най-скъпи
Доилен агрегат
Доилен агрегат
Еднопостов доилен агрегат за крави. Вместимост на доилен гюм - 30 л....
Ботевград
Ново
1 190 лв
Доилни агрегати за крави , кози и овце
7
Доилни агрегати за крави , кози и овце
Агрегат за доена на кози, крави, овце на достъпни цени само при нас....
Търговище
Ново
719 лв
Доилен агрегат за 2 крави и 40л. алуминиев гюм
Доилен агрегат за 2 крави и 40л. алуминиев гюм
Доилен агрегат за 2 крави с 40л. неръждаем гюм!...
Търговище
Ново
799 лв
Продавам доилен агрегат за крави
Продавам доилен агрегат за крави
Продавам доилен агрегат за крави в много добро състояние. Цена по споразумение. - втора ръка...
Българене
Втора употреба
-
Продавам монофазен доилен агрегат
Продавам монофазен доилен агрегат
Продавам монофазен доилен агрегат за крава - втора употреба в комплект с гюм....
Анонимен
Долна Митрополия
300 лв
Доилен апарат за крави
6
Доилен апарат за крави
Продавам два доилни апарата и триста и петдесет бали люцерна второ трето косене цена на една бала 6 лева При закопужане...
Втора употреба
420 лв

Доилни Агрегати за Крави /кратко описание/

Съвременните ферми за животни разчитат много на специализираните машини и техника, които в голяма степен облекчават работата на фермерите. Един от апаратите, който прави истинска революция при отгледането на крави за мляко с патентоването си е доилният агрегат за крави. С негова помощ само един човек е достатъчен да се грижи за много животни, кравите биват издоявани навреме и равномерно, което гарантира и постоянния млеконадой. И въпреки че първият доилен агрегат за крави е представен официално едва през втората половина на XIX век в САЩ, опити в тази посока са правени много преди това.

Прародителите на съвременните доилни агрегати за крави са били малки тръби от сребро или слонова кост. Тези тръбички са били вкарвани насилствено в зърната на виметата на кравите, за да принудят пръстеновидния мускул, който ги стяга, да се отпусне и млякото да протече. През годините различни изобретателни фермери изпитвали нови и нови варианти, като опитите се движели основно в две посоки. Едните разработвали доилни агрегати за крави, които упражнявали натиск върху вимето в опит да наподобят ръчното доене. Другите доилни агрегати за крави се прикрепяли за зърната на кравите, създавали вакуум, наподобявайки бозаенето на теле.

Втората група агрегати за доене на крави се оказали доста по-ефективни и съвременните доилни агрегати се основават именно на този принцип. Първите т.нар. пулсатори за доене на крави са одобрени още през 1898 г. От Министерството на земеделието на САЩ след задълбочени тестове. Тогава за ползване е разрешен доилният агрегат на фирма Thistle , който бил задвижван с помощта на крава. Днес всички доилни апарати се задвижват на ток.