Агрегати за Доене на Крави

Открийте най-новите малки обяви за Агрегати за Доене на Крави в Град.бг.
3 Обяви за Агрегати за Доене на Крави
  • най-нови
  • най-популярни
  • най-евтини
  • най-скъпи
Доилни агрегати за крави , кози и овце
7
Доилни агрегати за крави , кози и овце
Агрегат за доена на кози, крави, овце на достъпни цени само при нас....
Търговище
Ново
719 лв
Продавам агрегат за доене немски без масло
Продавам агрегат за доене немски без масло
продавам агрегат за доене на кози, овце, крави монофазен пълен комплект прфилактиран на малко часове с гюм - втора...
Хисаря
Втора употреба
500 лв
агрегат за доене на кози или овце
агрегат за доене на кози или овце
продавам агрегат за доене на кози или овце имам и оборудван гюм за доене на крави...
Анонимен
Ново
-

Агрегати за Доене на Крави /кратко описание/

Съвременното животновъдство и в частност отглеждането на едър рогат добитък би било немислимо без агрегатите за доене на крави. Но кратка историческа справка ще ви покаже, че първите агрегати за доене на крави не са рожби на научно техническия протрес, както може би предполагате, а са дело на изобретателността на прародителите ни. Първообразът на съвременните агрегати за доене на крави всъщност представлява малка тръба от сребро или слонова кост, която е била вкарвана в зърната на виметата на кравите. Тръбичката принуждавала пръстеновидния мускул да се разхлаби и млякото да потече. Именно тази техника са приложили в САЩ през втората половина на XIX век при опит за механизиране на процеса на доене.

Малко по-късно с напредването на опитите в тази посока са се появили и първите агрегати за доене на крави, които действал на два различни принципа. Едните упражнявали натиск върху вимето, подражавайки на ръчното доене, а другите създавали вакуум, подобно на бозаещо теленце. Постепенно вторият вид агрегати за доене на крави се доказали като по-ефективни и съвременните доилни апарати са основани именно на тях.

Първите пулсаторни агрегати за доене на крави е одобрен след тестове от Министерството на земеделието на САЩ през далечната 1989 г. Тогава производителят Thistle представя своя модел агрегат за доене на крави, задвижван с пара. Днес съвременните фермери използват агрегати за доене на крави от последно поколение, което работят на ток.