Другите търсят още
- най-нови
- най-популярни
- най-евтини
- най-скъпи
Ловни Трофеи /кратко описание/
Прието е ловците да се оценяват, не по броя на отстреляните животни, а по красотата и качеството на добитите от убития дивеч ловни трофеи. Всички ловни трофеи у нас се оценяват по специалните формули на Международния ловен съвет (CIC), което позволява на собствениците им да участват в ловни изложби. Има различни видове ловни трофеи, които могат да се обособят в няколко големи групи – ловни трофеи от рога, от черепи, от кожи, от зъби или др.
Особен оценени са ловни трофеи от рога на плътнороги и кухороги бозайници – елени, сърни, диви овце, антилопи, газели и др. За ловни трофеи се смятат черепите на мечките, вълка и различните видове диви котки (в т.ч. рис, тигър, лъв и т.н.). Ловни трофеи са и кожите на тези хищни бозайници, както и кучешките зъби на някои видове дивеч – дива свиня, слон, хипопотам. Не се считат за ловни трофеи паднали или отрязани рога на всички бозайници, както и необелените рога не елените и сръндаците.
Характерно за ловните трофеи, е че при правилна обработка, те могат да красят стените на дома ви в продължение на столетия. За да стане това факт, трябва да бъдат добити и обработени при подходящи условия. Първата грижа на ловеца е да и ги предпази от охлузване или счупване при пренасянето на дивеча. След това след варене, за да падне месото и да останат само черепът и костните остатъци, или чрез препарине ловният трофей се подготвя да заеме отреденото му място на стената на славата. И двете процедури по обработка на ловни трофеи са трудоемки и сложни, но крайният резултат оправдава вложените усилия.