Другите търсят още
Категории
- (106)
- (70)
- (22)
- (17)
- (14)
- (6)
- (5)
- (4)
- (4)
- (3)
- повече »
Населено Място
Всички- София(116)
- Пловдив(31)
- Смолян(22)
- Хасково(21)
- Монтана(10)
- Варна(9)
- Стара Загора(7)
- Ботевград(6)
- Бургас(6)
- Благоевград(4)
- Дупница(4)
- Димитровград(4)
- Миндя(3)
- Кричим(3)
Цени
- (59)
- (105)
- (86)
- (38)
- (7)
- (3)
- (3)
Вид на Обявата
- (249)
- (28)
- (15)
- (2)
- най-нови
- най-популярни
- най-евтини
- най-скъпи
Помпи /кратко описание/
Според конструкционните характеристики и начина на действие има различни видове водни помпи. Има помпи за чиста или за отпадна вода, както и потопяеми и наземни помпи. Наземните помпи могат да бъдат самозасмукващи, центробежни, периферни, хоризонтални-многостъпални, вертикални-многостъпални, сондажни, канални и циркулационни. Особеното при стационарните водни помпи е, че те трябва да бъдат монтирани на сухо място, което е защитено от атмосферни влияния.
Подходящи за домашна употреба или за градината са самозасмукващите водни помпи (наземни), които засмукват вода от дълбочина до 9 метра. Въпреки малката дълбочина, от която теглят вода, те имат голям воден напор и могат да захранват няколко етажни сгради. Когато водният източник се намира на дълбочина над 9 метра, трябва да се използват самозасмукващи инжекторни помпи (потопяеми), които са подходящи да дълбоки сондажи и кладенци. При тях максималната дълбочина на засмукване достига 45 м.
Центробежните водни помпи са много тихи при работа и в комплект с електроника и разширителен съд са много подходящи за хидрофорни системи. Недостатък е малката дълбочина (около 8 м), от която могат да теглят вода. Подходяща е употребата им за чиста вода, освободена от абразивни частици. Сондажни помпи се използват за чиста вода, която се добива от голяма дълбочина. Дренажните потопяеми помпи се използват за дрениране на канализационни и отпадни води.