Другите търсят още
Категории
- (23)
- (1)
- (1)
Населено Място
Всички- София(13)
- Бургас(7)
- Варна(3)
- Долни Луковит(1)
- Перник(1)
Цени
- (6)
- (1)
- (18)
- (2)
Вид на Обявата
- (23)
- (1)
- (1)
- най-нови
- най-популярни
- най-евтини
- най-скъпи
Хрътки /кратко описание/
Има няколко породи кучета, които се отличават от останалите. Те приковават вниманието с изящната си и стройна линия, удължено тяло и муцуна, дълги крайници и изключително елегантна външност - това са хрътките. Хрътки не е отделна порода кучета, колкото общо наименование на няколко различни породи кучета, които се отличават с общи външни белези, но най-вече с изключителна бързина. Представителите на различните породи хрътки могат да развият до 90 км в час, поради което именно хрътките са най-атрактивните участници в оспорваните кучешки надбягвания.
По света са познати различни породи хрътки. Най-известните представители на семейство хрътки са Италианските хрътки, които спрямо големината си се делят на малка хрътка Левретка и голяма хрътка Грейхаунд. Грейхаундът е доста по-разпространен. Той се отличава с дружелюбен нрав и тънка, плътно прилепнала по тялото козина. Други известни представители на хрътките са породата Салуки или т.нар. Персийска хрътка. Подобно на останалите породи персийските хрътки също впечатляват с бързина, грация и симетрия. Салукитата са изключително умни и незавидими кучета, които се привързват силно към стопаните си, излъчват достойнство и обич и обичат вниманието.
Руските хрътки Борзой са емблематични представители на голямото семейство на хрътките. Породата Борзой е създадена през XVIII век в Русия за лов на лисици. Получена е чрез кръстосване на стари руски хрътки с арабски и монголски хрътки. В Северна Европа е силно разпространена породата хрътки Хортая, което се отличават със своята гладка и мека козина. Хортая е селектирана след внимателно кръстосване на екземпляри от породите Борзая и Грейхаунд. Няма да пропуснем да споменем и средноазиатската хрътка Тази, която е много стара порода кучета. Средноазиатските хрътки, както подсказва наименованието им, са разпространени основно в Казахстан, Таджикистан и Туркменистан, където се използват за лов на зайци, лисици и друг дивеч.