Студентски бригади

  • 09.08.11 03:48#1КатеринаКатеринаНовакРегистрация: 26.07.11Град: ПловдивОтговори: 3Студентски бригадиОт известно време чета обяви за работа, които продължават да текат дори този месец за остров Родос.

    Това което ми направи силно впечатление е, че искат 100 евро капаро + 200 след получаване на документите, а месечното заплащане е едва 440 за 48 часа седмично. Би следвало да се знае,че туризмът в средата на септември намалява драстично, а в 90% от работещите хотели и заведения затварят в края на октомври.

    Оставям на вас да предцените колко ще спечелят нашите български деца и колко ще трябва да плащат под формата на такси...На острова пристигат деца от Швеция нa които им е осигурено спане+санитарен възел. Баня и тоалетна, а в повечето случаи, кухня хладилник и готварска печка.

    Заплащането е 25 евро на работен ден от 8 часа.По принцип през целият ден са свободни, a вечерта работят по заведенията. Почти няма почивен ден, защото заведенията работят НОН-СТОП. Нямат стриктни договори. Не ми пречи да проуча въпроса. Някой остават 10 други 20 дни и рядко, повече от месец.

    Това ми дава основание да смятам, че българските фирми се стремят всячески да ощетят тези младежи. A именно под формата на такси и ограбване от работната им надница.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.03.13 10:04#2Емил Димитров РадевЕмил Димитров РадевНовакРегистрация: 24.03.13Град: Долни чифликОтговори: 2от: Студентски бригадиda napulno si pravaОтговорОтговор с цитат