Grad.bg»Форум»Пороци и зависимости»Лечение на алкохолизъм

Лечение на алкохолизъм

  • 11.05.11 08:16#1EliNoraEliNoraНовакРегистрация: 02.04.11Град: ВарнаОтговори: 11Лечение на алкохолизъмАз съм на мнение, че излекуван алкохолик НЯМА!
    Споделете и вие мнение!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 28.07.11 03:37#2КатеринаКатеринаНовакРегистрация: 26.07.11Град: ПловдивОтговори: 3от: Лечение на алкохолизъмАз не мисля така. Стига човек да го желае преди всичко, но не просто на думи, а на дела. Имаше една история с давещ се, който се провикнал: Господи помогни ми. А господ му отвърнал:
    Добре, ама и ти понапъни малко, че и аз да ти помогна. Така, че основно зависи дали има практическо желание или е просто само на думи.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.12.12 11:10#3Георги НиколовГеорги НиколовНовакРегистрация: 27.12.12Град: СофияОтговори: 2от: Лечение на алкохолизъмНе е вярно! Човек който пие доста, или е алкохолик, може напълно да се отърси от тоя вреден навик! Напълно!

    Аз, макар да не съм алкохолик, пиех по - рано доста твърд алкохол. Проведох смесената терапия с консумиране на приготвени питиета от тибетската чаена и тибетската млечна гъби. Сега в момента имам абсолютна непоносимост към какъвто и да е алкохол. Вчера, на Коледа пих едва... 2 чаши бира. Само толкова може да издържа вече.

    Но схемата я карах цели 2 години!
    ОтговорОтговор с цитат
  • 27.12.12 06:04#4КатеринаКатеринаНовакРегистрация: 26.07.11Град: ПловдивОтговори: 3от: Лечение на алкохолизъмgabolino18 :Не е вярно! Човек който пие доста, или е алкохолик, може напълно да се отърси от тоя вреден навик! Напълно!

    Аз, макар да не съм алкохолик, пиех по - рано доста твърд алкохол. Проведох смесената терапия с консумиране на приготвени питиета от тибетската чаена и тибетската млечна гъби. Сега в момента имам абсолютна непоносимост към какъвто и да е алкохол. Вчера, на Коледа пих едва... 2 чаши бира. Само толкова може да издържа вече.

    Но схемата я карах цели 2 години!


    За да стигнете до въпросната терапия ми дава основание да мисля,че сте вярвали не толкова на собственото си АЗ отколкото на въпросните гъби.И именно вярата в терапия,гъби и не знам си какво ви е помогнало да излезете от ситуацията.Странно,ако попаднете в още по-трудна ситуация как бихте реагирали и какви терапии ще потърсите
    ОтговорОтговор с цитат
  • 12.07.14 10:48#5Galina TodorovaGalina TodorovaНовакРегистрация: 01.04.11Град: -Отговори: 1от: Лечение на алкохолизъмВажен аспект на всяка зависимост е фактът, че зависимите рядко са мотивирани да променят тяхното пиене. Тази липса на мотивация е важен диагностичен критерии за зависимост. Зависимият трябва да усети, че има интерес към самия него като личност и да разбере, че е консултиран. Задължително е да има свободата самостоятелно да постави целта на терапията. Често първата цел е зависимият от алкохол по-често да търси контакти в терапевтични центрове и да иска информация за различните видове терапия и прогноза. Паралелно с това, освен психообучението трябва да бъде стартиран и "мотивационен" процес. Той трябва да доведе да намаляване на консумиращото поведение, а може би дори и до неупотреба. Целите при лечение на алкохолизъм трябва да бъдат ясно формулирани, реалистични и постижими в кратко време. Важно е терапевта и пациента да имат съгласие по отношение на терапевтичната цел. Начинът, по който мотивационните дейности се провеждат зависи от личността на пациента и специфичната социална среда. Свързаните със зависимостта инвалидност и себеувреждащо поведение често налагат кризисна концепция. В този контекст трябва да бъдат предприети мерки с цел осигуряване на оцеляването на пациента (напр. принудително хоспитализиране на пациент със суициден риск или настаняване в хирургично отделение.ОтговорОтговор с цитат