Възрастта не е порок

  • 02.08.11 10:46#1ВолодяВолодяНовакРегистрация: 02.08.11Град: -Отговори: -Възрастта не е порокХм, тъй като не успявам да си създам работа сам, канидатствам на доста места...

    Имам усещането, че като ми прочетат ЕГН-то (59)и не четат нататък... Тоест, всички работодатели искат млади хора за работа. Убеден съм, че губят - в моя случай - защото съм здрав и работоспособен.

    Въпросът е как да избегна това предубеждение, че възрастният човек не става...?
    ОтговорОтговор с цитат
  • 26.04.12 10:35#2Бисер ДимитровБисер ДимитровНовакРегистрация: 17.04.12Град: СофияОтговори: 1от: Възрастта не е порокСъгласен съм на 100%,с колегата,аз примерно работя във сферата на охраната около 25 години,имам опита,уменията и куп други предимства,но като отида на интервю,ако отида,винаги или почти винаги,казват"ще Ви се обадим"или преди да постъпим на работа изискват куп документи,които струват не малко пари,тия хора не знаят ли ,че си търсим работа,точно заради тези "финикииски" знаци.ОтговорОтговор с цитат
  • 11.07.12 01:40#3Анна Недкова Каманарова Анна Недкова Каманарова НовакРегистрация: 11.07.12Град: ГабровоОтговори: 3от: Възрастта не е порокЗдравей Володя, всъщност отговора е много бърз, що се отнася до нашата мила България - не можеш да спреш предубеждението!!! Честна съм, защото това е жалката реалност при нас. На друго място по света го няма. Вярно е, път на младите, ЧУДЕСНО ! Ама колко от тях имат твоя опит ????? :blush:
    Съвет от мен - Не се отчайвай! Който цени наистина труда и качествата, ще те оцени, възрастта ти няма значение ! Искрено вярвам, че в България има и друга порода работодатели, освен "инфантилните"

    Успех !
    ОтговорОтговор с цитат
  • 21.09.12 07:06#4Найден ПоповНайден ПоповНовакРегистрация: 19.09.12Град: -Отговори: 4от: Възрастта не е порокВолодя :Хм, тъй като не успявам да си създам работа сам, канидатствам на доста места...

    Имам усещането, че като ми прочетат ЕГН-то (59)и не четат нататък... Тоест, всички работодатели искат млади хора за работа. Убеден съм, че губят - в моя случай - защото съм здрав и работоспособен.

    Въпросът е как да избегна това предубеждение, че възрастният човек не става...?


    Напълно съм сагласен с теб, и от други хора сам чувал, че имат подобен проблем. но това не тряа да те спира да тарсиш, даже трябва да те мотивира повече. Ако си добър в нещо все някога ще се намери нещо.
    ОтговорОтговор с цитат
  • 10.09.13 01:12#5Христо ЗдравковХристо ЗдравковНовакРегистрация: 10.09.13Град: ПловдивОтговори: 1от: Възрастта не е порокЗа съжаление имате право, но донякъде.Личното ми мнение като работодател в областа на машиностоенето е че повечето от хората на тази възраст срещат проблем с новите технологии, нямат нужното образование-компютърна грамотност, работа със специализирани програми и др. Има го възрастовия фактор разбира се ,но ако човека отговаря на всички условия аз не бих се поколебал да работи за мен.ОтговорОтговор с цитат